Przed nami trzecia edycja internetowego turnieju BLAST Rising, czyli owocu współpracy marki BLAST i agencji gamingowej Fantasyexpo. Tym razem rozgrywki skierowane są do drużyn z regionu LATAM, które będą walczyć o $15.000.

Dotychczas odbyły się dwie edycje turnieju BLAST Rising – pierwsza w maju 2020 roku oraz druga w maju 2021 roku i obydwa skupiały się przede wszystkim na zespołach europejskich. Głównym celem rozgrywek jest zapewnienie drużynom spoza ścisłej czołówki Counter-Strike’a pola do rywalizacji i odskoczni, które pozwolą im wspiąć się na wyższy poziom i rozwój indywidualny oraz drużynowy. .

 

Trzecia edycja wydarzenia BLAST Rising rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu (30 listopada – 12 grudnia). Po raz pierwszy skupi się wyłącznie na drużynach z regionu LATAM, które będą walczyć o łączną pulę nagród w wysokości $15.000. 

 

Turniej organizowany jest przez agencję gamingową Fantasyexpo, która jest jednocześnie licencjobiorcą praw transmisji BLAST Premier w Polsce. 

 

Wydarzenie BLAST Rising jest kolejną cegiełką dokładaną przez obydwa podmioty do esportowego ekosystemu, który ma dawać szansę jak najszerszemu gronu organizacji esportowych z całego świata.

 

Na liście uczestników znajdzie się 16 zespołów zaproszonych przez organizatorów, a zaproszenia oraz podział na grupy zostanie ujawniony pod koniec bieżącego tygodnia. Wydarzenie odbędzie się w dniach 30 listopada – 12 grudnia, z czego ostatnie cztery poświęcone zostaną fazie finałowej.

 

Andrew Haworth, Commissioner for BLAST Premier and Director of Operations & Production at BLAST: Po sukcesie europejskich edycji turnieju BLAST Rising, jesteśmy przeszczęśliwi móc rozszerzyć nasze działania na region LATAM, dając możliwość drużynom z Ameryki Południowej pole do rywalizacji oraz zaistnienia. W przeszłości byliśmy świadkami, gdy zwycięzcy BLAST Rising otrzymują szansę w BLAST Premier oraz innych najważniejszych wydarzeniach, mogliśmy to obserwować w ciągu ostatniego roku na przykładzie Copenhagen Flames oraz Endpoint. Region LATAM ma jednych z najbardziej utalentowanych i przepełnionych pasją graczy, więc jesteśmy podekscytowani perspektywą zwiększenia możliwości dla tych drużyn, aby mogły ze sobą rywalizować i się rozwijać.

 

Adrian Błaszczyk, Gaming Project Manager w Fantasyexpo: BLAST Rising by Fantasyexpo jest owocem naszej wieloletniej współpracy z BLAST. Głównym celem turnieju jest budowanie przestrzeni do pokazania się drużynom spoza ścisłej czołówki. Pierwsze dwie edycje pokazały jak dużo wspaniałych, nie do końca docenianych drużyn posiada Europa – świetnym przykładem jest tutaj Copenhagen Flames, które przed turniejem zmieniło trzech zawodników, a jednak udowodnili swoją wartość wygrywając turniej, następnie kilka miesięcy później dostając się do fazy legend na Majorze. Jestem podekscytowany odkrywaniem kolejnych regionów – w tym przypadku regionu LATAM, które posiada aktualnie największe community!

 

Oficjalna transmisja BLAST Rising LATAM odbędzie się na kanale Twitch.tv/BLASTtv. Dodatkowo organizatorzy będą współpracować z komentatorami regionalnych społeczności, aby zapewnić komentarz w innych językach. 

Attachments