Internetowy turniej BLAST Rising doczekał się drugiej edycji jako owoc współpracy marki BLAST z polską agencją gamingową Fantasyexpo. W puli turnieju ponownie znalazło się $30.000, które zostanie oddane na ręce drużyn spoza światowej czołówki. 

Już w przyszłym miesiącu, a dokładniej w dniach 3-23 maja, odbędzie się druga edycja turnieju BLAST Rising, który ma na celu pomóc w rozwoju drużynom spoza światowej czołówki. W puli nagród ponownie znalazło się $30.000. W internetowych rozgrywkach weźmie udział o osiem zespołów więcej niż poprzednio, czyli łącznie 24 składy z całej Europy. Uczestnicy rozegrają w sumie 52 mecze best-of-three, które przełożą się na 150 godzin pełne akcji i emocji. 

 

Pierwsza edycja BLAST Rising odbyła się w 2020 roku, a jej głównym celem było zapewnienie drużynom spoza pierwszej dwudziestki światowego rankingu pola do rywalizacji i odskoczni, które pozwolą im wspiąć się na wyższy poziom. Turniej organizowany jest przez polską agencję gamingową Fantasyexpo, która jest jednocześnie licencjobiorcą praw transmisji BLAST Premier w Polsce. Wydarzenie BLAST Rising jest kolejną cegiełką dokładaną przez obydwa podmioty do esportowego ekosystemu, który ma dawać szansę jak najszerszemu gronu organizacji esportowych z całego świata. 

 

Jesteśmy zachwyceni, że możemy ponownie zorganizować BLAST Rising i zaoferować drużynom spoza światowej elity pole do pokazania swoich umiejętności. Możliwość poszerzenia sceny CS:GO dla szerokiego grona drużyn i pomoc w tworzeniu zrównoważonego ekosystemu esportowego jest czymś, co jest dla nas bardzo ważne. 

 

  • Andrew Haworth, Commissioner for BLAST Premier and Director of Operations & Production for BLAST

 

Ubiegłoroczny BLAST Rising był dla nas niesamowitym doświadczeniem. Pierwsza edycja wiele nas nauczyła, dzięki czemu do tegorocznego wydarzenia wprowadziliśmy usprawnienia oraz poszerzyliśmy jego formułę. Wiemy jak dużą wagę dla ekosystemu Counter-Strike’a odgrywają zawody BLAST Rising, dlatego jest nam niezmiernie miło, że ponownie możemy się bezpośrednio przyczynić do rozwoju sceny. 

 

  • Krzysztof Stypułkowski, co-founder of Fantasyexpo

 

W ubiegłym roku, w pierwszej edycji BLAST Rising wzięło udział szesnaście zespołów, które walczyły o łączną pulę nagród wynoszącą $30.000. W finałowym pojedynku HAVU Gaming pokonało po wyrównanej walce Endpoint wynikiem 2:1. Tegoroczna lista uczestników zostanie ogłoszona w najbliższych tygodniach. W fazie grupowej zespoły zostaną podzielone na sześć grup, z których najlepsza szesnastka awansuje do play-offów i zmierzą się ze sobą według drabinki pojedynczej eliminacji. 

 

Oficjalna transmisja BLAST Rising odbędzie się na kanałach twitch.tv/BLASTtv oraz youtube.com/BLASTRising. W dodatku organizatorzy będą współpracować z lokalnymi komentatorami aby dostarczyć transmisję w wielu językach i wspierać również rozwijających spikerów w różnych częściach Europy. 

Attachments