Jeśli masz kłody pod nogami, zbuduj z nich schody. Tak jednym zdaniem, można określić ostatnie dwanaście miesięcy w Fantasyexpo, które były wypełnione naprawdę intensywną pracą wszystkich zespołów, które dołożyły wszelkich starań aby ten rok, mimo wszystko był wyjątkowy i zapadł nam w pamięć pozytywnie.

Rok 2020 to mieszanka pracy zdalnej, w której przygotowaliśmy wiele transmisji, własnych produkcji, włączyliśmy się w liczne akcje charytatywne, mimo wszystko byliśmy obecni na kilku eventach offline i na sporej ilości onlinowych wydarzeń, zdobyliśmy kilka nagród a także przygotowaliśmy sporo kampani marketingowych oraz akcji influencerskich i … staliśmy się wydawcami magazynów CD-Action i PC Format. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na pracę naszego studia, które pracowało niemal non stop i przygotowało ponad 1500 godzin transmisji. Jednak rok 2020 to o wiele więcej i każdy z nas postrzega go inaczej dlatego tradycyjne już podsumowanie roku 2020 okiem Zarządu Fantasyexpo.

Kamil Górecki

To był trudny rok ale z pewnością cieszy mnie fakt, że zrealizowaliśmy rekordową ilość projektów! Cieszy też fakt, że dzięki zarządzaniu mogliśmy przetrwać bez zwolnień a wręcz wzmocnić się wewnętrznie! Chylę czoła przed zespołem, a za wirtualne biuro na Discordzie dziękuję do dzisiaj! 

Wiele się działo w 2020 i ciężko chyba to podsumować jednym krótkim wpisem. Duma rozpiera mnie patrząc na naszą komunikację w 2020 – w social mediach i w mediach branżowych było o nas głośno. Zdobyliśmy tonę nagród marketingowych za projekty bliskie memu sercu, jak np pierwszy europejski Mixx w branży za kampanię Old Spice! 

W pamięci utkwiła mi także pierwsza komercyjna akcja w Polsce z grą Valorant w roli głównej przygotowana w 100% przez nasz zespół dla LOTTO. I to, że dzięki nam Blowek pogadał i pograł w Squadrons z Dawidem Podsiadło. Jednym słowem działo się! 

 Na koniec dodam, że jestem dumny z naszej organizacji i chciałbym podziękować wspólnikom bo wykonaliśmy kawał dobrej roboty dla klientów jak i dla nas samych, Spełniliśmy marzenie i kupiliśmy CD-Action od Bauera,  wydzieliliśmy Polską Ligę Esportową jako odrębną spółkę a do grona inwestorów ramię w ramię z nami, Izakiem czy Łozo dołączył sam Marcin Gortat! 

Krzysztof Stypułkowski 

Wow, co to był za rok! 

Z jednej strony totalny rollercoaster, a z drugiej jednak przebyty w ograniczających “czterech ścianach”. Ciężko w krótkich słowach opowiedzieć historię 2020 roku. Dla nas, dla ekipy z fantasyexpo, to było coś. To był ciężki rok dla każdego, to fakt.  Zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń w świecie gdzie nie ma gotowych odpowiedzi była szczególnie trudna. Udało się! Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że ten rok nie był sukcesem! 

Nie sposób wymienić wszystkich wyzwań jakie przed nami stały. Cięcia budżetów marketingowych (gaming się obronił!), przeniesienie się w 100% na pracę zdalną (chyba nawet większa efektywność niż z biurem), zakręcone kurki w bankach na finansowanie działalności (Państwo w tym wypadku bardzo pomogło), zniknięcie eventów z całego kalendarza (martwa jedna gałąź biznesowa).

Dziękuję całemu fantasyexpo oraz wszystkim naszym partnerom za to co udało się w tym roku osiągnąć. Strasznie się cieszę na wszystko, co nas czeka w 2021-ym roku. 

Nasza organizacja dojrzała. 2020 rok wymusił na nas pełne skupienie i pewność decyzji w nowej sytuacji. Codziennie staliśmy przed decyzjami które wymagały od nas pewności, siły oraz pełnej świadomości tego co robimy. 2020 to był rok bez wymówek.

 

Procesy, struktura oraz zachowane w niej doświadczenie stoi za siłą naszego fantasyexpo. Dumny jestem codziennie patrząc jak każdy z zespołu staje się rzeczywistym autorem tej historii. Staliśmy się zespołem głodnym kolejnych wyzwań. 

Czuć jak ta energia kumulowała się w oczekiwaniu na 2021 rok do którego mocno się przygotowaliśmy. Jeszcze więcej projektów międzynarodowych, nowi partnerzy strategiczni, całkowicie nowe gałęzie biznesu. Na dodatek wierzę, że w 2021 dopiero zobaczymy siłę synergii z naszymi nowymi strategicznymi inwestycjami – Polska Liga Esportowa oraz CD-Action razem z PC Formatem. 

Wojciech Jeznach

Zachowaj spokój, a spokój zachowa Ciebie. Za nami kolejny rok i chciałbym w kilku zdaniach go podsumować. Oprócz trudności 2020 roku przyniósł on wiele pozytywnych zmian.

Nasza agencja Fantasyexpo od początku wspierała swoich klientów i partnerów biznesowych w uporaniu się ze skutkami pandemii. Jeszcze w pierwszym kwartale 2020 roku odwiedziliśmy konferencję ICE London czy Esports Bar w Cannes czy uruchomiliśmy działania na żywo dla platformy Canal+ Polska. Nie wiedząc co nas czeka za chwilę, rozgrzaliśmy gamingowe piece do czerwoności maków. 

Przygotowując się do skutków narodowej kwarantanny wprowadziliśmy m.in. zmiany w biznes planie na rok 2020 czy zmieniliśmy sposób komunikacji z zespołami. Regularne spotkania z menadżerami oraz ich zespołami wprowadziły bardzo pozytywne zmiany.

Zawsze ceniłem transparentność i bezpośrednią komunikację, a kwarantanna narodowa pokazała nam jak bardzo potrzebujemy bezpośrednich interakcji z innymi. Nasz zespół to galaktyka gwiazd. 

Jestem przekonany, że przed nami trudna i ciężka droga w 2021 roku,  ale mapa jest wyraźna i będzie to rok gamingu. Jesteśmy zdeterminowani, zdyscyplinowani i głodni kolejnych sukcesów naszych klientów i partnerów biznesowych. Praca w gamingu nie jest łatwa i nie musi być. Ma być wartościowa. 

Powodzenia w 2021 roku 🙂

Fantasyexpo is a leading European gaming agency. The experience gained over the past years, as well as our own resources, developed strategies and proven tools help us achieve the planned goals in a creative and original way. Fantasyexpo is run by enthusiasts of games and esports with a passion for creating ambitious and big projects. We are looking for new trends in the industry and we understand the player’s needs very well.
BLAST – a global esports media network that provides world-class experiences and entertainment. Engaging programs from the studio, events in the halls, digital platforms or top-class multi-platform content. We create the most exciting and breathtaking moments in esports. Check out BLAST Premier, our international CS: GO tournament, where the best teams and well known stars compete for a prize pool of $ 4.25 million. The broadcast takes place in the entire world in over 100 countries, reaching over 150 million houses. Find out more on BLASTPremier.com

Attachments