15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Demokracji, w akcie solidarności cała esportowa Europa zagra dla wolnej Białorusi – w imię zasad fair-play! Już 21 września, w Międzynarodowy Dzień Pokoju na Świecie, odbędzie się turniej w Counter-Strike: Globa

#GramyDlaBiałorusi jest oddolną inicjatywą środowiska esportowego, które w geście solidarności z narodem białoruskim, łączy się by zagrać we wspólnym turnieju charytatywnym. W rozgrywkach weźmie udział osiem europejskich drużyn reprezentujących zasady zdrowej rywalizacji, w której wzajemny szacunek oraz zasady fair-play są nadrzędnymi wartościami.

Turniejowi towarzyszyć będzie zbiórka charytatywna na rzecz Fundacji Białoruski Dom, która od wielu lat wspiera działania na rzecz demokracji i praw człowieka oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi. Wszystkie informacje oraz przekierowanie do składki znajduje się pod adresem playforbelarus.eu.

Transmisja turnieju #GramyDlaBiałorusi zostanie przeprowadzona w różnych językach, tak aby zainteresowani widzowie z całej Europy mogli wesprzeć prowadzoną składkę. Pula nagród turnieju wynosi 150 000 złotych. 50 000 złotych z tej sumy zasili bezpośrednio zbiórkę dla Fundacji Białoruski Dom. O pozostałe 100 000 złotych zmierzą się zaproszone drużyny, z czego nagrodzone zostaną najlepsze cztery. Informacje o tym, kto zagra w
turnieju, zostaną podane w najbliższy czwartek 17.09.

Inicjatywa zostanie wsparta także przez popularnych influencerów kojarzonych z esportem, gamingiem oraz tych, którym los narodu białoruskiego nie pozostaje obojętny. Poparcie dla akcji już zapowiedzieli Piotr „izak” Skowyrski, Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski, Paweł „Saju” Pawelczak, Michał „MICHU” Muller, Damian ‘Nervarien’ Ziaja czy Krzysztof Golonka z kanału Trenuj z Krzychem.

ORGANIZATOR:
Agencja gamingowa Fantasyexpo, istniejąca od 2014 roku specjalizuje się w nieszablonowych projektach gamingowych. Doświadczenie zebrane na przestrzeni ostatnich lat, a także własne środki, wypracowane strategie i sprawdzone narzędzia pomagają osiągnąć zamierzony cel w sposób kreatywny i wyróżniający się na rynku. Fantasyexpo tworzą pasjonaci gier i esportu z zacięciem do tworzenia ambitnych i dużych realizacji. Agencja wspiera różnego rodzaju akcje charytatywne takie jak Szlachetna Paczka, Gra Paczka czy Fundację DKMS.PARTNERZY:
Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, od prawie 65 lat działa nieprzerwanie na rynku loteryjnym w Polsce. Oferuje swoim klientom gry liczbowe i loterie pieniężne dostępne w ponad 18 000 punktach sprzedaży oraz na lotto.pl. Spółka jest nie tylko jednym z głównych mecenasów polskiego sportu, ale także esportu, będąc m. in. Partnerem Tytularnym Dywizji Profesjonalnej oraz Partnerem Głównym Polskiej Ligi Esportowej.

Fundacja Białoruski Dom, wspiera działania na rzecz demokracji i szacunku do praw człowieka oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi. Stowarzyszenie łączy środowiska wielu białoruskich organizacji opozycyjnych oraz jest wsparciem dla lokalnych inicjatyw obywatelskich i niezależnych mediów.

Attachments