Po dwóch udanych edycjach BLAST Rising w Europie, agencja gamingowa Fantasyexpo wraz z BLAST podjęli decyzję o organizacji podobnego turnieju dla drużyn w Ameryce Południowej. Zorganizowane na przełomie listopada i grudnia wydarzenie cieszyło się uznaniem drużyn oraz społeczności.

Turniej BLAST Rising LATAM to odważna ekspansja organizacji BLAST oraz agencji gamingowej Fantasyexpo na południowoamerykański kontynent. Choć duża popularność esportu w tamtym regionie jest powszechnie znana, to organizacja zawodów przez europejskie podmioty na drugiej stronie globu jest logistycznie i organizacyjnie sporym wyzwaniem. BLAST we współpracy z Fantasyexpo odnieśli jednak wielki sukces, sprawnie przeprowadzając turniej, jednocześnie zyskując rozpoznawalność na jednym z najszybciej rozwijających się rynków.

 

W zawodach udział wzięło 16 drużyn, które walczyły o pulę nagród w wysokości $15,000. Turniej zwyciężył  argentyński zespół 9z, który w całym turnieju stracił tylko jedną mapę. Południowoamerykańska społeczność bardzo dobrze przyjęła turniej BLAST Rising LATAM. Za organizację turnieju, jego komunikację oraz realizację transmisji w języku angielskim na kanałach BLASTtv na Twitch oraz BLAST Esports na YouTube odpowiadała agencja gamingowa Fantasyexpo. Dodatkowo, dzięki nawiązaniu współpracy z FiReSPORTS prowadzone były równoległe transmisje w języku portugalskim. Łącznie na transmisjach pojawiło się ponad 144 000 unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali przeszło 550 000 wyświetleń i 122 000 obejrzanych godzin.

 

 

Adrian Błaszczyk – Gaming Project Manager w Fantasyexpo komentuje – Ostatnie tygodnie były bardzo szalone i pracowite, jednak nie żałuję ani jednej sekundy spędzonej przy tym projekcie. Rozszerzenie turnieju BLAST Rising do regionu LATAM pokazało nam, jak bardzo dużym i potrzebnym krokiem była ta ekspansja. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do budowania tego projektu razem ze mną – bez nich to wszystko nie udałoby się w takiej formie. Nasz cel na najbliższe lata to doprowadzenie BLAST Rising do formatu obejmującego swoim zasięgiem cały świat z finałami zorganizowanymi w formacie LAN. 

 

Wszystkich pracujących w BLAST napędza pragnienie i ambicja oferowania rozwijającym się i wschodzącym regionom oraz zespołom esportowym na całym świecie możliwości i przestrzeni do dalszego rozwoju – mówi Andrew Haworth, Commissioner BLAST Premier – BLAST Rising robi dokładnie to, sprawiając że wiele organizacji biorących udział w naszych wydarzeniach, już teraz liczy się również w turniejach Tier 1. Region LATAM jest jednym z tych gdzie społeczność ma ogromną pasję, a na scenie jest wielu utalentowanych zawodników, co przekłada się na ilość widzów oraz jakość CSa na transmisjach. W przyszłym roku, po dwóch niezwykle udanych latach zamierzamy dalej rozbudowywać projekt BLAST Rising, który współtworzymy z naszymi przyjaciółmi z Fantasyexpo.

Attachments